TF hydraulisk gynækologisk operationsbord. Hus, søjle og base er alle lavet af rustfrit stål, med høj mekanisk styrke, korrosionsbestandighed og er gunstige for rengøring og desinfektion.
Dette hydrauliske gynækologiske operationsbord leveres som standard med skulderstøtte, skulderrem, håndtag, benstøtte og pedaler, jordkumme med si og valgfri gynækologisk undersøgelseslampe.
Højden på det hydrauliske gynækologiske operationsbord kan justeres med pedaler, og sengens hældning kan justeres ved at ryste håndtaget.
Når bremsen trædes ned, sænkes den faste bund i bunden af sengen, hvilket øger kontaktfladen med jorden og sikrer sengens stabilitet.
Det er meget anvendt til gynækologi, obstetrik, urologi og anorektal kirurgi.
1. Rustfrit stålmateriale
Hoveddelen, sideskinner, løftesøjle og bund på det hydrauliske gynækologiske operationsbord er lavet af rustfrit stål 304 af høj kvalitet med høj mekanisk styrke, korrosionsbestandighed og nem rengøring.
2. Bred bordflade
Bredden på det hydrauliske gynækologiske operationsbord kan nå op på 600 mm, hvilket er meget venligt for personer med en specifik kropstype og forbedrer komforten.
3. Alsidigt tilbehør
Ud over standard skulderstøtten er skulderstropper, håndtag, benstøtter, benpedaler, affaldsbassin og gynækologisk undersøgelseslampe også valgfri.
4. Unik fast fod
Unik operationsbords faste fod øger kontaktfladen med jorden og sikrer stabiliteten af den hydrauliske gynækologi.
Parametre
| Modelvare | TF Hydraulisk Gynækologisk Operationsbord |
| Længde og bredde | 1800 mm * 600 mm |
| Højde (op og ned) | 900 mm / 680 mm |
| Trendelenburg/Omvendt Trendelenburg | 8°/ 20° |
| Bagplade (op og ned) | 70°/ 11° |
| Spænding | 220V/110V |
| Frekvens | 50Hz / 60Hz |
| Madras | Sømløs madras |
| Hovedmateriale | 304 rustfrit stål |
| Maksimal lastekapacitet | 173 kg |
| Garanti | 1 år |
SstandardTilbehør
| Ingen. | Navn | Mængder |
| 1 | Armstøtte | 1 par |
| 2 | Håndtag | 1 par |
| 3 | Benplade | 1 stk. |
| 4 | Madras | 1 sæt |
| 5 | Affaldsbassin | 1 stk. |
| 6 | Fastgørelsesklemme | 1 par |
| 7 | Knækrykke | 1 par |
| 8 | Pedal | 1 par |