Alt låg er lavet af 304 rustfrit stål, der er let at rengøre og desinficere.
Fibermateriale med høj lystransmission er egnet til brug i røntgenstråler.
Det bredere madrasdesign gør det muligt for patienterne at ligge mere komfortabelt på operationsbordet.
TDY-G-1 elektrohydraulisk operationsbord anvender avanceret hydraulisk styresystem, pålidelige elektromagnetiske ventiler og oliepumper fra Taiwan, hvilket sikrer stille og stabil ydeevne.
1.Uultra-lavPposition
2. Dobbelt ledhovedplade
3.Built-i nyreBryg
4. Indbygget genopladeligt batteri
5. Mekaniske bremser
| Modelvare | TDY-G-1 elektrisk-hydraulisk operationsbord |
| Længde og bredde | 2080 mm * 550 mm |
| Højde (op og ned) | 820 mm / 520 mm |
| Hovedplade (op og ned) | 45°/ 90° |
| Bagplade (op og ned) | 80°/ 20° |
| Benplade (op/ned/udad) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Omvendt Trendelenburg | 20°/ 20° |
| Lateral hældning (venstre og højre) | 15°/ 15° |
| Nyrebroens elevation | 110 mm |
| Elektromotorisk system | Chaoger fra Taiwan |
| Spænding | 220V/110V |
| Frekvens | 50Hz / 60Hz |
| Kraftkapacitet | 1,0 kW |
| Batteri | Ja |
| Madras | Memory-madras |
| Hovedmateriale | 304 rustfrit stål |
| Maksimal lastekapacitet | 200 kg |
| Garanti | 1 år |
SStandardtilbehør
| Ingen. | Navn | Mængder |
| 1 | Anæstesiskærm | 1 stk. |
| 2 | Kropsstøtte | 1 par |
| 3 | Armstøtte | 1 par |
| 4 | Skulderstøtte | 1 par |
| 5 | Benstøtte | 1 par |
| 6 | Fodstøtte | 1 par |
| 7 | Håndtag til nyrebro | 1 stk. |
| 8 | Lang fastgørelsesklemme | 1 par |
| 9 | Fastgørelsesklemme | 8 stykker |
| 10 | Håndfjernbetjening | 1 stk. |
| 11 | Strømledning | 1 stk. |
| 12 | Pedal | 1 par |