FD-G-2 alsidige fødselsbord bruges i vid udstrækning til fødsel, gynækologisk undersøgelse og operationer.
Det elektriske leveringsbords krop, søjle og base er lavet af 304 rustfrit stål, som er korrosionsbestandigt og nemt at rengøre.
Benpladerne er aftagelige, hvilket er befordrende for den postoperative rekonvalescens.
Dobbelt kontrolsystem, ikke kun via den håndholdte fjernbetjening, men også via fodpedalen.
Komplet tilbehør, standard med benstøtteversion, pedaler, støvbeholder med filter og valgfri gynækologisk undersøgelseslampe.
Den U-formede base er ikke kun befordrende for operationsbordets stabilitet, men giver også nok benplads til lægen for at reducere træthed.
1.Dobbelt kontrolsystem
Håndbetjeningen og fodkontakten udfører sekundær styring for at sikre betjeningssikkerheden og realisere forskellige positioner.
2. Aftagelig benplade
Aftagelig benplade på det elektriske fødebord letter postoperativ hvile og reducerer postoperative smerter
3.304 Rustfrit stål
Hele betrækket til gynækologisk operationsbord er lavet af rustfrit stål 304 af høj kvalitet. Holdbart, nemt at rengøre og desinficere.
4. U-formet base
Den U-formede base på gynækologibordet øger ikke kun kontaktfladen mellem basen og gulvet og gør det mere stabilt, men giver også tilstrækkelig benplads til det medicinske personales arbejde for at reducere træthed.
5. Alsidigt tilbehør
Ud over standard skulderstøtten er skulderstropper, håndtag, benstøtter, benpedaler, affaldsbassin og gynækologisk undersøgelseslampe også valgfri.
Pparametre:
| ModelPunkt | FD-G-2 elektrisk leveringsbord |
| Længde og bredde | 1880 mm * 600 mm |
| Højde (op og ned) | 940 mm/680 mm |
| Bagplade (op og ned) | 45°10° |
| Sædeplade (op og ned) | 20° 9° |
| Benplade udad | 90° |
| Spænding | 220V/110V |
| Frekvens | 50Hz / 60Hz |
| Batteri | Ja |
| Kraftkapacitet | 1,0 kW |
| Madras | Sømløs madras |
| Hovedmateriale | 304 rustfrit stål |
| Maksimal lastekapacitet | 200 kg |
| Garanti | 1 år |
SstandardTilbehør
| Ingen. | Navn | Mængder |
| 1 | Armstøtte | 1 par |
| 2 | Håndtag | 1 par |
| 3 | Benplade | 1 stk. |
| 4 | Madras | 1 sæt |
| 5 | Affaldsbassin | 1 stk. |
| 6 | Fastgørelsesklemme | 1 par |
| 7 | Knækrykke | 1 par |
| 8 | Pedal | 1 par |
| 9 | Håndfjernbetjening | 1 stk. |
| 10 | Fodkontakt | 1 stk. |