FD-G-1 elektrisk gynækologisk undersøgelsesbord bruger materialer med høj styrke og er korrosionsbestandigt, hvilket er befordrende for den daglige rengøring og desinfektion af hospitalet.
Højden af undersøgelseslejets overflade, vinklen på rygbrættet og benbrættet kan justeres med fodpedalen.
Tilbehøret er komplet, og der er skulderstøtter, skulderstropper, håndledsstropper, håndtag, benstøtter og støvkummer med filtre som standard.
Bunden af gynækologiske undersøgelsesborde har en U-formet struktur, der giver plads til bevægelse af fødder og ben i lægens daglige arbejde.
Denne operationsseng til medicinsk gynækologisk undersøgelse er ikke kun egnet til gynækologiske undersøgelser, men også til mandlig urologi.
1.Sømløs skummadras
Den støbte madras på det elektriske gynækologiske undersøgelsesbord bruger den nyeste sømløse skumteknologi, hvilket forbedrer patientens komfort betydeligt.
2.Korrosionsbestandigt materiale
Alle betræk på det elektriske gynækologiske undersøgelsesbord er lavet af materialer af høj kvalitet, som er korrosionsbestandige, nemme at rengøre og desinficere.
3. Fodkontakt
Udstyret med en fodkontakt, kan du fleksibelt styre de forskellige bevægelser på det obstetriske undersøgelsesbord.
4.Alsidigt tilbehør
Ud over den standardmæssige skulderstøtte er skulderstropper, håndtag, benstøtter, benpedaler, affaldskumme, gynækologisk undersøgelseslampe eller lægestol også valgfri.
Parametre
| ModelPunkt | FD-G-1 Elektrisk gynækologisk undersøgelsesbord |
| Længde og bredde | 1800 mm * 550 mm |
| Højde (op og ned) | 950 mm / 680 mm |
| Trendelenburg / Omvendt Trendelenburg | 14°/ 17° |
| Bagplade (op og ned) | 60°/10° |
| Elektromotorisk system | Jiecang |
| Spænding | 220V/110V |
| Frekvens | 50Hz / 60Hz |
| Kraftkapacitet | 1,0 kW |
| Batteri | Ja |
| Madras | Sømløs madras |
| Hovedmateriale | ABS |
| Maksimal lastekapacitet | 150 kg |
| Garanti | 1 år |
SstandardTilbehør
| Ingen. | Navn | Mængder |
| 1 | Armstøtte | 1 par |
| 2 | Benplade | 1 sæt |
| 3 | Madras | 1 sæt |
| 4 | Håndtag | 1 par |
| 5 | Fodkontakt | 1 sæt |