1.Ultralav position
Minimumshøjden på et oftalmologisk operationsbord kan justeres til 500 mm. Det velkendte elektromagnetiske drivsystem er stabilt, pålideligt og støjfrit under drift. Det er det bedste valg til oftalmologi og ØNH-kirurgi.
2.Aftagelig hovedplade
Den aftagelige hovedplade kan nemt styres med mekanisk gear.
Det konkave design i midten af hovedgærdehynden opfylder de ergonomiske krav.
3. Bred overflade
Overfladebredden kan nå op på 550 mm, hvilket gør det mere behageligt for patienten at ligge på den
4. Fleksibel fodkontakt
Vinklen på rygpladen og benpladen kan justeres via fodpedalen, hvilket er bekvemt for lægen at justere patientens position til den mest ideelle position under oftalmologioperationen.
5. Kronbladsbremse
Mekaniske pedalbremser er hurtigere, praktiske, sikre og pålidelige.
6. Valgfri lægestol
Lægestolen kan justere armlæn, ryglæn og sædehøjde.
Parametre
| Modelvare | TDG-2 elektrisk oftalmologisk operationsbord |
| Længde og bredde | 2080 mm * 550 mm |
| Højde (op og ned) | 700 mm / 500 mm |
| Hovedplade (op og ned) | 45°/ 90° |
| Bagplade (op og ned) | 45°/ 20° |
| Benplade (op og ned) | 45°/ 20° |
| Vandret glidning | 300 mm |
| Elektromotorisk system | Jiecang |
| Spænding | 220V/110V |
| Frekvens | 50Hz / 60Hz |
| Kraftkapacitet | 1,0 kW |
| Batteri | Ja |
| Madras | Memory-madras |
| Hovedmateriale | 304 rustfrit stål |
| Maksimal lastekapacitet | 200 kg |
| Garanti | 1 år |
Standardtilbehør
| Ingen. | Navn | Mængder |
| 1 | Infusionsstang | 1 sæt |
| 2 | Armbræt | 1 par |
| 3 | Instrumentbakke | 1 sæt |
| 4 | Fastgørelsesklemme | 1 sæt |
| 5 | Madras | 1 sæt |
| 6 | Fodkontakt | 1 sæt |